Hayvanlar Üzerinde Kullanımı

Pireler, dışarıda, evlerimizde ve evcil hayvanlarımızda yaşayan kan emici parazitlerdir. Yine de iyi haber, pire diatomlu dünyadan nefret ediyor.

Diatomlu Toprak (DT) evinizde kullanmak için harika bir doğal haşere kontrolüdür, çünkü doğal ve güvenlidir, köpeklerinizde pire tedavisi için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Köpeğiniz için doğal bir pire kontrolü olarak DT’yi kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Evcil Hayvan Bölge Uygulaması
Bölge Tespiti
Adım 1
Köpeğinizin zamanını geçirmeyi sevdiği ev çevresindeki alanları not alın. Bu bir yatak, köpek kulübesi veya favori yastık veya kilim olabilir. Bu bölgeler, diatomlu toprak uygulamanızın odak noktası olacaktır.

Ortamı Vakumlama
Adım 2:
Köpeği, halıyı, yastığı ve köpeğinizin takılmayı sevdiği diğer alanları temizleyin. Bu, etrafta yatmış olabilecek pire yumurtalarının toplanmasına yardımcı olur; diatomlu toprağı uygulamadan önce bu yumurtaları toplamak daha iyi olacaktır çünkü pire yumurtaları yumurtadan çıkana kadar DT’den etkilenmezler.Bu nedenle uygulamayı 7-10 gün sonra tekrarlamanız tavsiye edilir.

Alana Toz Serpmek
Aşama 3:

DT ile alanı tozlayın. Çok ince bir elek, DT ile doldurulmuş bağlı bir çorap veya bir tuzluk kullanabilirsiniz . Alanı, evcil hayvan yatağını ve / veya battaniyeleri çok ince olacak şekilde tozlayın. DT kuru olduğunda en etkilidir, bu nedenle uyguladığınız alanın nemli olmadığından emin olun. DT’yi mümkün olduğu kadar uygulanmış bırakın. 24 saat bırakmanız uygundur . Ancak ortamın rüzgar almayan alan olduğuna dikkat edin. Ve tozun miktarını oldukça az tutun, unutmayın bir tek toprak taneciği pireyi öldürmek için yeterlidir. Toprağı süre sonunda elektrik süpürgesi ile vakumlayıp , nemli bezle silebilirsiniz. Bu miktar uygulama süpürgenizi zorlamayacaktır ancak yüksek miktarda dökülmüş toprağı lütfen önce ıslak bezle toplayıp daha sonra vakumlayarak , süpürgenizin zarar görmesini enlgelleyiniz.

 1. Adım:
  Şimdi sıra evcil hayvanınıza geldi. Küçük bir tuzluk veya elinizle bir tutam ( baş ve işaret parmaklarınız arasında tutabileceğiniz kadar ) toprağı petinizin sağ ve sol kalça kenarlarına , omuz başlarına , göğsüne tüy içine gelecek şekilde bırakın ve elinizce hafifçe karıştırın. Toprağın uçuşmamasına dikkat edin. Bu kadar az miktar toprak zaten uçmayacaktır karıştırma ile . Tarak yardımıyla da yayabilirsiniz.
  Toprak hayvanınızın derisine geldiğinde tekrar havalanmayacaktır , her ne kadar yalamasında sakınca olmasa da soluması tavsiye edilmez. Bu nedenle baş ve kulak bölgesine uygulamayınız. Uygulama yaparken hayvanınızın açık kavanozu koklamasına izin vermeyiniz.
  Önerilen Miktarlar
  Küçük Hayvanlar için 3-7 Kg 1 gr ( ¼ çay kaşığı )
  Orta Büyüklükte Hayvanlar 8-16 Kg 2 gr ( ½ çay kaşığı )
  Büyük Hayvanlar için 16 Kg + 3-4 gr ( 1 çay kaşığı )
  Belirtilen miktar 1 pet için verilmiş toplam miktardır. Yani bu ölçü tüm uygulama noktalarına bölünerek uygulanmalıdır.

Adım 5:
Pirelerin ortam uygulama ve vakumlama , diatomlu toprak pet uygulamasından kurtulması muhtemel değildir, ancak devam edin ve köpeğinizin kürkü ile hiç kimsenin kaçamadığından emin olmak için bir pire tarağı ile tarayın. Bunu birkaç günde bir yapın.Uygulamayı ise pire görmeniz takdirde 7-10 gün sonra tekrarlayınız.

Son Arıtma

 1. Adım:
  Birkaç hafta sonra, iyice vakumlayın ortamınızı. Diatomlu toprağı temizlemenin yanı sıra, vakumlama, hayatta kalan pire, yumurtalarını, larvalarını ve pupalarını toplayarak pire yaşam döngüsünün bozulmasına yardımcı olur. Burada bir uyarı kelimesi: DT, geleneksel filtrelenmiş vakumlarda çok zordur. Sadece küçük bir bölümü temizlemiyorsanız, vakumunuzun motorunu yakmamak için bir toz torbası içi boş kullanmanızı öneririz.